Oczyszczenie organizmu z aloesem

14 kwietnia 2017

Najpierw detoks

Jeśli nie zaczniemy naszej kuracji od porządnej detoksykacji, bardzo szybko możemy stracić motywację do dalszych wysiłków. Efekty uboczne będą bowiem na tyle nieprzyjemne, że postanowimy szybko zrezygnować z naszych wysiłków.

Na aloes nigdy nie jest za późno

Aloes jest używany z wielkimi sukcesami w geriatrii, więc tak naprawdę nigdy nie jest na niego za późno. To fakt, że u osób trochę starszych aloes działa w sposób bardziej widowiskowy, ale i u osób młodszych przynosi świetne rezultaty. Dobre działanie aloesu, poprawiające się w raz z wiekiem, to efekt gromadzenia się w naszym organizmie coraz większej ilości toksyn. Paradoksalnie, im gorzej z nami, tym lepiej aloes będzie nam służył. Czasami nawet nie chce się wiedzieć, ile toksyn jest w naszych organizmach, ale osoby, które przeżyły wiele lat, mogą mieć w swoim ciele nawet 4-6 kilogramów toksyn, jak dowodzą naukowcy.

Można się przestraszyć

Jest to problem, ale może też być dla nas dobrą wiadomością, ponieważ wskazanie wagi to nie tylko my sami, ale także różne toksyny, których spokojnie możemy się pozbyć z organizmu. Jest to zupełnie zbędny balast. Jeśli nie mamy oporów przed takimi przemyśleniami, dodajmy, że co najmniej 2-3 kilogramy to także masy kałowe zalęgające w naszych jelitach, które w większości usuniemy, ale bez detoksu zawsze coś pozostanie. Cześć z tej masy będzie z nami praktycznie zawsze, ale część możemy wydalić.

Działanie aloesu

Gorzej sytuacja wygląda z bardziej toksycznymi i mniejszymi substancjami, jak na przykład metale ciężkie, które nie zalegają gdzieś w jelitach, ale łączą się z tkankami, na przykład z naszymi kościami. Znakomitym miejscem dla toksyn jest że tkanka tłuszczowa, przez co w czasie zrzucania wagi czujemy się tak źle – toksyny są uwalniane.

Niestety, wszystkie nasze tkanki są podatne na działanie toksyn i na ich akumulację. W tym nawet skóra, która jest barierą, ale wiele substancji z naszego otoczenia najpierw osadza się na niej, a potem powoli przedostaje się do skóry głębokiej.

Musimy rozumieć także to, że niektóre substancje z naszego ciała nigdy nie zostaną usunięte bez pomocy, bo po prostu natura nie ma do tego odpowiednich narzędzi. W przyrodzie nie ma chociażby wolnego benzenu, więc po co ewolucja miałaby wytwarzać mechanizmy radzenia sobie z nim?

W ten sposób można straszyć bardzo długo, ponieważ na liście magazynów trucizn pierwsze miejsce zajmuje wątroba, do której w ogóle nie dotarliśmy. Powiedzmy sobie tyle, że aloes w połączeniu z dużą ilością wody będzie w stanie stworzyć skuteczny detoks.

Autor

Klaudia Warzecha

Redakcja plynnyaloes.pl

To może Cię zainteresować