Sok z aloesu - oczyszczanie i wzmacnianie organizmu, poprawa trawienia, źródło witamin

1 kwietnia 2017

Sok z aloesu posiada wiele cennych właściwości. Wiele osób traktuje go jako doskonały środek na dolegliwości skórne, w tym oparzenia słoneczne, wypryski i podrażnienia.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że aloes może być także stosowany wewnętrznie – korzystny wpływ na zdrowie ma picie soku z aloesu. Poznaj sześć powodów, dla których warto regularnie spożywać sok aloesowy.

Sok z aloesu na oczyszczenie organizmu z toksyn

Każdy organizm potrzebuje oczyszczenia. Życie w stresie, brak wystarczającej ilości snu, zanieczyszczenia czy nieodpowiednia dieta – to tylko niektóre przyczyny gromadzenia się w organizmie toksyn. W tej sytuacji niezbędny okazuje się detoks. W ostatnim czasie co i rusz można usłyszeć o zielonych sokach i koktajlach, które mają zbawienny wpływ na organizm człowieka. Jednym z nich jest sok z aloesu, bogaty w pożądane aminokwasy, witaminy i minerały, które w naturalny sposób przyczyniają się do skutecznego usuwania toksyn z organizmu.

Sok z aloesu wykazuje właściwości łagodzące, nawilżające oraz chłodzące, czego efektem jest niwelowanie stanów zapalnych. Doskonale sprawdza się w przypadku osób cierpiących na dolegliwości trawienne i skórne, jest także polecany kobietom w okresie menopauzy. W praktyce oznacza to, że z kuracji aloesowej może skorzystać każdy człowiek – wystarczy codziennie, na czczo pić porcję soku aloesowego przez miesiąc.

Właściwościu soku z aloesu

Sok z aloesu na wzmocnienie odporności

Jednym ze składników, które zawiera sok aloesowy, są przeciwutleniacze, których zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników, które przyczyniają się do starzenia organizmu oraz powstawania wielu chorób. W jego składzie znajduje się wiele cennych witamin – C, B, E oraz kwas foliowy. Ponadto sok z aloesu wykazuje działanie przeciwzapalne, a także zapobiega infekcjom, dlatego też zalecane jest regularne spożywanie tego preparatu.

Sok z aloesu na obniżenie poziomu cholesterolu

Kolejną zaletą aloesu jest regulowanie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi, co zapobiega chorobom serca i układu krążenia.

Sok z aloesu na poprawę trawienie

Sok aloesowy w znaczny sposób poprawia pracę jelit, likwidując szkodliwe bakterie i wirusy w przewodzie pokarmowym, łagodzi również dolegliwości trawienne, w tym bóle brzucha i zgagę.

Sok z aloesu jako źródło witamin i minerałów

Sok z aloesu to przysłowiowa bomba witaminowa. Jest cennym źródłem witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E, zawiera także chrom, magnez, mangan, cynk, miedź, potas oraz wapń.

Autor

Radosław Gradowicz

Redakcja plynnyaloes.pl

To może Cię zainteresować