Cudowny napój z aloesu

11 kwietnia 2017

Cudów oczywiście nie ma, ale aloes jest naprawdę znakomitym sposobem na zdrowe i ładniejsze ciało.

Popularny w naszym kraju jest przede wszystkim pod postacią soku. Zdetronizował wodę kokosową, która przez długi czas była najpopularniejszym napojem prozdrowotnym w naszym kraju i zachwycały się nią wszystkie możliwe celebrytki. Nastał czas aloesu.

Właściwości zdrowotne aloesu

Aloes może mieć bardzo pozytywny wpływ na działanie naszego organizmu. Za najważniejszą z nich można uznać to, że jest bardzo pomocny w przypadku problemów z nadmierną wagą. Poprawia trawienie i ma niebagatelny wpływ na nasz układ odpornościowy. Jest to substancja wyjątkowo bogata w cały szereg minerałów i mikroelementów. W soku z aloesu znajdziemy bogactwo witaminy A, C oraz E, a także wiele przedstawicieli grupy B. Szczególne znaczenie ma tutaj wspierająca pracę mózgu witamina B12. W aloesie oprócz tego są spore ilości choliny oraz ważnego dla kobiet w ciąży kwasu foliowego.

Skóra

Stosowanie aloesu jest wskazane zwłaszcza w sytuacjach, kiedy dużo leżymy. Chodzi tutaj przede wszystkim o osoby przewlekle chore i profilaktykę odleżyn. Aloes można nakładać bezpośrednio na zagrożone miejsca, a także na wszelkiego rodzaju rany, co zmniejszy ich bolesność i dyskomfort oraz skróci czas dochodzenia do zdrowia.

Piękny wygląd z aloesem

O aloesie powinny pamiętać również osoby lubiące opalanie się, ponieważ jest to substancja zdolna do łagodzenia oparzeń słonecznych. Na świeżym powietrzu jesteśmy też zagrożeni pokąsaniem przez różne owady, a aloes jest w stanie zmniejszać bolesność i swąd w takich przypadkach,

Aloes jest ogólnie znakomitym pomysłem dla wszystkich osób cierpiących na problemy skórne, w tym dotykające nas wszystkich starzenie, ponieważ poprawia wydajność organizmu w produkcji kolagenu. Poprawia utlenienie tkanek i w ten sposób stymuluje proces ich regeneracji.

Wykorzystywanie aloesu jest bardzo promowane także wśród pacjentów cierpiących na łuszczycę, AZS oraz inne choroby skutkujące rozwijaniem się stanów zapalnych na powierzchni skóry.

Trawienie

Główną korzyścią z przyjmowania aloesu doustnie jest poprawa stanu flory bakteryjnej w żołądku i jelitach, co poprawia trawienie i eliminuje dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Autor

Klaudia Warzecha

Redakcja plynnyaloes.pl

To może Cię zainteresować