Właściwości jakie ma Aloe Vera

11 czerwca 2017

Aloesu nie będzie trzeba przedstawiać. Zalety tej wyjątkowej rośliny znane są od wieków. W wielu domach na świecie jest już chętnie hodowany i wykorzystywany. Aloe Vera pomoże na oparzenia, trądzik. Roślina ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania. Podpowiadamy jakie właściwości niesie nam ta właśnie roślina.

To roślina bardzo specyficzna, która przede wszystkim jest w stanie zatrzymywać duże ilości wody w liściach i dzięki niej w liściach tworzy się żel, który ma bardzo wiele cennych wartości dla naszego organizmu. Lista składników odżywczych jest tam bardzo długa. Aloes rośnie w gorących oraz suchych warunkach klimatycznych. Jeśli chcemy, by roślina rosła dobrze musimy jej dostarczać bardzo duże ilości ciepła i światła słonecznego. Z pewnością ważne będzie woda, ale nie można przesadzić z ilością, by nie doprowadzić do gnicia rośliny. Cechą charakterystyczną będzie to, że w roślinie zbytnio podlewanej zaczynają żółknąć liście. Przy hodowli nie można również stosować nawozów.

Pozyskiwanie żelu

Żel aloesowy najlepiej będzie uzyskiwać z bocznych liści rośliny i zacząć należy od tych, które wydają się najbardziej mięsiste. Po odcięciu liści ostrym nożem należy umieścić je w pozycji pionowej, by sok został swobodnie odsączony. Jeśli chcemy spożywać żel będzie to ważne. Po tym jak liście będą oczyszczone z soku należy usunąć zieloną warstwę. Pozostanie nam przeźroczysty. Do stosowania miejscowego żel będzie można przechowywać nawet kilka tygodni. W celu ochrony przed zepsuciem powinno się używać sterylizowanego pojemnika.

Wykorzystanie aloesu

Aloe vera – jakie właściwości pielęgnacyjne?

Aloe vera to środek, który będzie nadawał się jako dodatek do napojów. Poza walorami estetycznymi ma przede wszystkim właściwości zdrowotne. Spożywanie soku z aloesu może pomagać na stany zapalne organizmu. Sok z aloesu zwyczajnego jest na naszym rynku coraz bardziej dostępny. Jeśli jednak posiadamy samą roślinę to będzie można uzyskać z niej sok bez problemu.

Pokona problem z cholesterolem

Badania nad aloesem nie są jeszcze w całości przeprowadzona, ponieważ składników do przebadania jest bardzo wiele, ale pierwsze wyniki pokazują nam, że aloes jest w stanie obniżyć między innymi cholesterol we krwi. Pomaga także utrzymywać odpowiedni poziom cukru, dlatego właśnie jest to dobry suplement dla diabetyków. Oczywiście, jeśli mamy problem z poważnymi chorobami wszelkie zmiany będzie trzeba konsultować z lekarzem.

Walka ze zgagą i refluksem

Jak pokazują nam badania prawdopodobnie aloes będzie także szansą na pokonanie problemów z refluksem. Sok będzie dobrym i bezpiecznym lekarstwem na tego typu dolegliwości. Aloes ma silne działanie przeciwzapalne i dlatego łagodzi również błonę śluzową żołądka i przełyku.

Autor

Klaudia Warzecha

Redakcja plynnyaloes.pl

To może Cię zainteresować